kolmapäev, 31. juuli 2013

Kolmas päev - Istria poolsaar

Istria metsad on kuulsad trühvlite poolest, mida kohalikud elanikud eri viisidel söögiks valmistavad. Meie reisiteele jäid neli täiesti erinevat linna alustades väikseimast - Motovunist ja lõpetades kuulsa Pula linnaga. Motovun on eriline müüriga ümbritsetud keskaegne linn künka tipus, mida armastavad paljud kunstnikud. Siin jalutades võib tunda täielikku rahu ja vaikust.
Porec ja Rovinj on taaskord kaks täiesti võrratut romantilist väikelinna oma kirikute, turuväljakute ja lummavate välikohvikutega. Poreci linnas vaatasime veneetsiapärast arhitektuuri ja mosaiikidega kaunistatud basiilikat.

Teekond Rovinjasse
Külastasime kirevat turuplatsi Rovinjis, kus saab osta kohaliku juustu, viinamarju ja muud.
Lõunaks tuunikala
Kalatoite osatakse teha, väga maitsvad olid. Isegi rood võetakse enne välja :)
Pula olles kuulus paljude rooma ajast säilinud ehitiste poolest. Kuulsaim neist 1. sajandil ehitatud uhke amfiteater.Pula on ka tänaseni tuntud laevaehituse poolest, siin asus ka Austria-Ungari suur sõjasadam. Ka Pula linna ümbritseva looduse ilu ja Aadria mere läbipaistev vesi on teinud sellest linnast väga populaarse suvepuhkuse sihtkoha.
 Päev on triivinud Istria poolsaarel seigeldes märkamatult õhtusse ja läbides Ucka mäe ehitatud tunneli jõuame taas Kvarneri piirkonda.ning mööda kiirteed oleme tagasi Opatijas.


teisipäev, 30. juuli 2013

Teine päev - KRK saar

Järgmisel päeval oli väljasõit Krki saarele. Sealt on pärit horvaatide kuulsaim keskaegne valitsejasugu Frankopanid, kelle kindluseid ja losse on kõikjal Horvaatias. Siit on saanud alguse ka ajaloolises glagoolitsa kirjas horvaadikeelne kirjakunst.   
Sõites mööda mägesid jõudsime mäetipus paikneva väikelinnani, Vrbniku, mis pakub oma külastajatele lugematul hulgal väikeseid veinikeldreid. Ühes veinikeldris käisime meiegi ja kus võttis meid vastu lahke pererahvas. Näidati filmi kuidas tehakse piirkonna kuulsamat Zlahtina veine ning saime võimaluse degusteerida, mis oli tõesti suurepärane.
Lõunaks olime Baška rannas, kus sai ujuda läbipaistvasja ennast värskendada. soe ja läbipaistev merevesi ning kuum päike lausa nõuab rannal peesitamist ja ujumist.
Pärastlõunat jätkus sõit tagasi Opaijasse. Mõningad pildid bussiaknast




esmaspäev, 29. juuli 2013

Esimene päev - Postjona koopad ja Predjama loss

 Sloveenias külastame Euroopa kõige ilusamaid ja maailmas suuremaid koopaid, Postjona koopaid ning seejärel tegime väikese peatuse Predjama lossi juures, mis valvab sissepääsu suurde koopasse.

Jätkasime sõitu üle mägede rannikule ning suundusime Opatijasse, mis on Horvaatia populaarseim merekuurort. Majutus on meil mereäärses hotellis Grand Hotel Adriatic****.
Põhja-Horvaatias paiknev Opatija kuurort, mida peetakse Aadria mere üheks populaarsemaks ja peenemaks kuurordiks. Tänu heale lähistroopilisele kliimale kasvavad siin kõik taimed suurelt ja lopsakalt - magnooliad, bambused ja palmid. Kuna Opatija on väga lähedal Istria poolsaarele, siis kahtlemata väärib teha siin päevane ringsõit. Nime on saanud poolsaar kunagise illüürlaste hõimu Histrite järgi. Istria poolsaar on senini oma kultuuri ning looduse poolest ainulaadne. Orud vahelduvad mäetippudega, kus tänaseni seisavad uhke müüriga ümbritsetud kindluslinnad olles tuntud oma erinevate festivalide, veinide ja söökidega.

Predjama loss

esmaspäev, 22. juuli 2013

Horvaatia - Sloveenia - Bosnia & Hertsegoviina

Väljalend on 29 juulil ja koju peaksime saabuma 05.august ehk reisi kestvuseks on 8 päeva. Reisi korraldab Germalo. Huvitavamad kohad peksid olema: Postojna koopad, elitaarseim kuurort Opatija, Istria poolsaar, Plitvicka rahvuspark, Aadria mere pärl Dubrovnik ja Bosnia peidetud saladus Mostar. 
Reisikirjelduses on kasutatud materjali artiklis - Horvaatia türkiissinine meri ja lummavad väikelinnad.